kursun tugla 2

Kurşun Tuğla

kursun tugla

Kurşun Tuğlalarımızı, yüksek saflıkta kurşunun kare kalıplara döküp, özel sertleştirilme yöntemiyle yüzey sertleştirilmesini yapıp, hidrolik pres yöntemiyle yüksek tonajlarda presleyip, pürüzsüz bir yüzeyde kilitli dişi, erkek ve köşe bağlantı kurşun tuğlaları olarak üretiyoruz. Kurşun tuğlalar istenirse istenilen renkte
boyalı olarak üretilebilir. Kurşun tuğlalarımız tamamen kilitli sistemde olup yüzey olarak kaygan pürüzsüz bir yapıdadır. Özel sertleştirme yöntemiyle dişi erkek bağlantı
noktalarının mukavemeti arttırılmış olup güvenli %100 bir kilitlenme sistemi sağlamaktadır. Kurşun tuğlalar yüksek aktif alanlarda radyasyon dayanımı amacıyla kullanılmaktadır.

 

kursun tugla kapi uygulamasi
Kurşun Tuğla Kapı Uygulaması
kursun tugla duvar istanbul kursun ve metal saanyi
Kurşun Tuğla
kursun tugla doseme istanbul kursun ve metal sanayi
Kurşun Tuğla Uygulaması

Kurşun ürünlerinin çeşitli alanlarda kullanım özellikleri bulunmaktadır. Örneğin camilerde ya da çeşitli müzik odalarında özellikleri ile ön plana çıkan kurşun malzemelerin aynı zamanda sağlık alanında da yaygın kullanım özellikleri bulunmaktadır. Radyasyonu engelleme özellikleri nedeni ile sıklıkla tercih edilir. Bunların yanı sıra çeşitli mühendislik uygulamalarında da tercih edilen bir üründür.

kursun tugla 1

 

  • Nükleer Kurşun Koruyucu
  • Sıcak Hücreler ve Bölmeler
  • PET (Pozitron Emisyon Tomografisi) Koruyucu
  • Gamma Bıçak Odaları
  • HDR Odaları
  • Doğrusal Hızlandırıcı Koruyucu
  • Balast Ağırlığı
  • Radyoaktif Madde Taşınması

Kurşun tuğla nükleer ve radyasyon terapisi uygulamalarında kullanılır. Bununla birlikte, kurşun tuğla radyoaktif izotop oluşturma, balast ağırlıkları ve karşı dengesizlikler için de çeşitli ölçülerde üretimi yapılıp kullanılabilir. 

Kurşun kolay işlenebilir bir özelliğe sahiptir. Diğer metaller ile alaşım yaparak da kullanılabilir. Aynı zamanda kurşun paslanmama özelliği ile de öne çıkar. Gümüş rengi nedeni ile de çeşitli yerlerde estetik amaçlar dahilinde kullanılmaktadır. Günümüzde farklı uygulamalarına şahit olmak mümkündür. Bu tür nedenlerle firmalar çeşitli üretim teknikleri ile bu ürünü imal etmektedirler.

 

Sipariş ve Teknik Destek İçin Satış Temsilcimize info@istanbulkursunvemetalsanayi.com.tr ve İletişim Numaramızdan Ulaşabilirsiniz

Kurşun Tuğla İmalatı

kursun tugla 2

Kilitli tasarım, tuğlalar arasında radyasyon sızıntısı olmamasını sağlar. Bir çalışma alanında korumalı bir muhafaza oluşturmak için kullanıldığında, kurşun tuğlalar anti bakteriyel boya ile boyanacaktır. Kurşun tuğlalar, radyasyona dayanıklı bir duvar oluşturmak için kullanıldığında ham olarak(boyasız) teslim edilecektir.

Kurşun üretimi aşamasında farklı üretim teknikleri devreye girer. En yaygın üretim yöntemi genel olarak kurşunun plaka halinde imal edilmesidir. Bu plakalar istenilen koruma görevini sağlamak için farklı kalınlıklarda imal edilebilir. Bunun yanı sıra tuğla tarzı üretim de görülmektedir. Kurşun Tuğla tarzı üretim genellikle yüksek radyasyon yayan cihazlardan korunmak amacı ile tercih edilen bir yöntemdir.

Genellikle sıcak oda uygulamalarında tercih edilir. Nükleer tıp alanında kullanımı görülmektedir. Radyolojik üretim tekniklerinde ve ilaç endüstrisinde de tercih edilen kurşun tuğla kullanımı plaka üretimine göre daha fazla koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda bu ürünlerin kullanımı için çeşitli firmaların beklentilerine göre hizmetler de sunulmaktadır.

Radyasyon ve Kurşun Kullanımı

Radyasyon insan sağlığı açısından oldukça tehlikeli bir malzemedir. Radyasyonun bu özelliğinden korunmak için genellikle plaka ve tuğla tarzı üretim için kurşun tercih edilmektedir. Özellikle sağlık ve bilimsel araştırmalarda ihtiyaç duyulan güvenlik için kurşun tercih edilmektedir. İnce plakalar halinde imal edilebilen kurşun koruma ürünleri bunun yanı sıra tuğla tarzı daha geniş ve daha fazla üretim yöntemleri ile de öne çıkmaktadır.

 

İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi olarak Medikal sektöründe radyasyon ve X ışını kaynaklarının, odalarının zırhlanması amacı ile yüksek saflıkta kurşun ürünleri̇ üretmekteyiz.

İletişim

İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi 

info@istanbulkursunvemetalsanayi.com.tr

Merkez Adres: Cumhuriyet Mahallesi Onur Sk. No:19/1-2-3  Kartal / İSTANBUL

Telefon: 0 (216) 606 21 21

Fabrika Adres: Yayalar Mahallesi Aydemir Sk. No:24 Pendik / İSTANBUL

Telefon: 0 (216) 452 76 87

Takip Edin

Yeniliklerden haberdar olun